קליגרפיה קדושה

ירושלים

קליגרפיה היא אמנות הכתיבה היפה, והיופי הוא רק צל של הרמוניה. אין שום דבר מקרי בעיר הקודש ירושלים, כמו גם בשפת הקודש-עברית מקראית, שבה כל מילה ואפילו אות חושפים את סודות היקום. תחת ידו של אדון הקליגרפיה הקדושה והיצירתית אברהם בורשצ ' בסקי, האותיות העתיקות הללו "מתעוררות לחיים" ממש לנגד עיניך.

אברהם בורשבסקי — סופר־סְתָ"ם ואמן קליגרפיה ישראלי מהמפורסמים בעולם.

חי ויוצר בירושלים. מעצב ומפיק יצירות מקוריות על קלף אמיתי, מעביר סדנאות קליגרפיה לכל הגילאים.

אברהם (אַבְרָהָם צְבִי) בּוֹרְשֶׁבְסְקִי נולד בחנוכה תשל"א (1970) להורים אקדמאים בעיירה האוקראינית קוֹרוֹסְטֶן, ברית המועצות. גדל ,סיים תיכון והתחיל ללמוד היסטוריה של אמנות וציור אקדמי בפקולטה לאדריכלות בלֵנִינְגְרַד (היום סֵנְט פֵּטֶרְבּוּרְג, רוסיה). למד עברית באופן עצמאי טרם עלייתו עם משפחתו ארצה ב-1990. בירושלים אברהם למד בישיבת "שבות עמי". מורו לתלמוד היה ר' שלמה הלוי במברגר. בורשבסקי סיים קורס סת"ם המקצועי אצל ד"ר מ' חנין. ב-1996 הוסמך בורשבסקי לסופר־סת"ם וב-2000 לבודק־סת"ם (מַגִּיהַּ) ע"י הרב מרדכי פרידלנדר, ראש מכון להוראה וחקר ההלכה של משמרת־סת"ם.

ב-2004 בורשבסקי תיכנן וכתב מזוזה כשרה שהדהימה מומחים בעלי־שם בתחום בגודלה, ביופיה ובהידורה. ספר השיאים של גינס תיעד אותה כמזוזה הגדולה בעולם. עם מכירתה ב-2009 הפכה המזוזה ליקרה בהיסטוריה.

קליגרפיה קדושה

מה מוצע לך

לאורחי המלון שלנו - 10% הנחה